McAfee WaveSecure

McAfee WaveSecure 4.3.0.140

Zablokuj i namierz skradziony telefon

Zalety

  • Blokada skradzionego telefonu
  • Lokalizacja skradzionego telefonu przez GPS
  • Backup danych z telefonu

Wady

  • Problemy przy korzystaniu z kilku kart SIM w telefonie
  • Poprawne działanie programu zależy od wielu czynników zewnętrznych

Doskonały
9

McAfee WaveSecure to program blokujący telefon w przypadku jego kradzieży. Może on także pomóc w jego odzyskaniu.

Po instalacji McAfee WaveSecure należy program skonfigurować. Musimy ustalić nasz kod PIN do aplikacji, a także podać adresy i numery telefonów na które ma być wysłana ewentualna informacja o kradzieży. Możemy także wykonać kopię zapasową danych z książki adresowej, smsów oraz historii połączeń.

McAfee WaveSecure aktywuje się automatycznie w momencie zmiany karty SIM. Możemy także uruchomić program ręcznie za pośrednictwem strony internetowej programu. Program blokuje telefon, wysyła informacje o jego położeniu do wcześniej zdefiniowanych odbiorców. Za pośrednictwem wspomnianej strony można także skasować wszystkie prywatne dane w telefonie i na karcie pamięci. Blokady nie można usunąć bez bardzo specjalistycznej ingerencji w firmware telefonu.

Poprawne działanie McAfee WaveSecure zależy od bardzo wielu czynników zewnętrznych. Aby móc zdalnie wyczyścić pamięć, telefon musi mieć połączenie z Internetem. Z kolei, aby zdobyć koordynaty GPS, musi się on znajdować poza budynkiem. Pomimo tych ograniczeń, WaveSecure skutecznie komplikuje życie złodziejowi. Należy jednak pamiętać, by odinstalować aplikację jeśli zmieniamy kartę SIM lub zamierzamy sprzedać telefon.

McAfee WaveSecure nie zabezpieczy naszego telefonu przed kradzieżą, ale może ułatwić jego odzyskanie w przypadku, gdy do niej dojdzie. Program zapewnia też bezpieczeństwo danych na telefonie i skutecznie utrudni życie złodziejowi.

McAfee WaveSecure

Download

McAfee WaveSecure 4.3.0.140

Opinie użytkowników o McAfee WaveSecure